ورود
  • شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

     

با داشتن آرایش، چگونه SPF محافظتی صورت را تمدید کنیم؟

تمدید ضد آفتاب روی صورتی که آرایش کامل دارد، اصلا کار سختی نیست. ما در اینجا به راه حاپل هایی اشاره می کنیم که بدون از بین بردن پایه آرایشتان، بتوانید از پوست صورت نیز محافظت کنید.

1400/04/29

با توجه به فرمول های سبک و غیر روغنی، همگی ما هر روز با کرم های ضد آفتاب همرتاه با SPF های گوناگون صورت خودمان را پوشش می دهیم. (مگر نه؟)، حتی ضدآفتاب های رنگی وجود دارند که به خوبی نقش پایه آرایشی را برای ما بازی می کنند. مشکل از جایی آغاز می شود که شما نیاز پیدا می کنید تا ضد آفتاب خود را تمدید کنید، آن هم بعد از آرایش کاملی که روی صورت نشانده اید؛ چرا که استفاده ضدآفتاب یکبار در آغاز روز اصلا کافی نیست.

دکتر Hiba Injibar، مشاور متخصص پوست و بنیانگذار Dermasurge ، معتقد است که اگر شما بطور مداوم در معرض آفتاب هستید باید هر 3 یا 4 ساعت یکبار ضدآفتاب خود را تمدید کنید.

حالت ایده آل آنست که ضدآفتاب بطور مستقیم روی پوست ما قرار بگیرد، اما چنانچه شما از کرم پودر، هایلایتر و یا رژگونه استفاده کرده باشید، پاک کردن همه ی اینها هر چند ساعت یکبار امکانپذیر نیست.

پس چگونه ضد آفتاب خود را تمدید کنیم؟ در ابتدا مطمئن شوید که ابتدای صبح صورت خود را کاملا با ضد افتاب پوشش می دهید. از حدود 1 قاشق چایخوری ضدآفتاب روی پوست استفاده کنید و پس از آن دیگر نیاز به استفاده از کرم پودر و پنکیک های حاوی SPF ندارید.

اسپری ضد آفتاب

اسپری ضد آفتاب

وارن داودال ، هنرمند ارشد حرفه ای بابی براون می گوید: برای استفاده مجدد ضدآفتاب در طول روز بهترین گزینه استفاده از ضدآفتاب های فشرده و ضدآفتاب های پودری است، چرا که پخش کردنشان بر روی پوست آسان تر است و گزینه بعدی استفاده از اسپری های ضدآفتاب است که البته استفاده از این اسپری ها کمی سخت تر است.

ضد آفتاب فشرده

ضد آفتاب فشرده

آرایشی که شما روی صورت خود نشانده اید، تعیین کننده آن است که برای تمدید ضدآفتاب روش مناسب چیست. اگر شما از کرم های مایع به عنوان پایه آرایشی استفاده کرده باشید می توانید از انواع ضدآفتاب های پودری، فشرده و یا اسپری استفاده کنید. ولی چنانچه از انواع پودرها به عنوان زیرساز آرایش استفاده کرده باشید بهتر است برای تمدید ضدآفتاب خود سراغ پودرهای حاوی SPF بروید، چرا که انواع دیگر ضدآفتاب های، آرایش شما را خراب خواهند کرد. واقعیت این است که پس از استفاده مجدد از ضدآفتاب، شما مجبور خواهید بود رژگونه و هایلایتر خود را دوباره روی صورت استفاده کنید، اما سلامت پوست شما ارزش 1 دقیقه وقت اضافی را دارد، موافق نیستید؟

زیبایی حق مسلم شماست اما قبل از هرچیزی سلامت پوست شماست که ضامن زیباییتان خواهد بود. پس لطفا ضدآفتاب فراموش نشود.

منبع

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هرلیچ می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط

شناسه ورودی یا کلمه عبوری صحیح نمی باشد.