ورود
  • شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

     

آیا شما همان چیزی هستید که می خورید؟

حتما شما هم این ضرب المثل را شنیده اید : "شما همان چیزی هستید که می خورید!" این شاید درست ترین چیزی باشد که تا به امروز شنیده ایم!

1400/01/29

حتما شما هم این ضرب المثل را شنیده اید : "شما همان چیزی هستید که می خورید!"

این ضرب المثل در زمان مراقبت های پوستی کاملا درست ست. آنچه شما میل می کنید خودش را حداقل در وزنتان و رنگ و سلامت پوست شما نشان می دهد.

غذاهای فوق العاده پوست کدامها هستند؟

تخم مرغ، کلم پیچ، آجیل و صدف برای پوست شمامعجزه می کنند. تخم مرغ با توجه به اینکه منبع خوبی از ویتامین A میباشد خواص ضد پیری و ضد آکنه را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین به دلیل دارا بودن پروتئین برای ترمیم و رشد سلول های پوستی بسیار مفید است، خصوصا آنکه به علت داشتن اسیدهای چرب امگا 3 به مرطوب سازی پوست نیز کمک میکند.

کلم پیچ دارای انواع ویتامین ها و مواد مغذی است، از طرف دیگر مغزها (آجیل) اسیدهای چرب ضروری بدن را تامین میکنند و دارای خواص ضد التهابی هستند.

صدف بهترین منبع غذایی برای تامین روی (Zink) مورد نیاز بدن انسان می باشد. این ماده معدنی برای ترمیم زخم ضروری است و نیز باعث کاهش جای زخم میشود. همچنین برای جلوگیری از بروز آکنه، اگزما و پسوریازیس بسیار مفید است. روی همچنین به تامین ویتامین های ب کمپلکس و سی که برای تولید کلاژن لازم هستند کمک میکند.

کدام غذاها پوست را لکه دار میکنند؟

کربوهیدرات های تصفیه شده – یعنی کربوهیدراتهایی که برای از بین بردن فیبرهایشان پردازش می شوند – که در نهایت منجر به التهاب پوست می شوند.

برنج سفید، شکر، آب میوه های صنعتی، سودا یا آب گاززدار، انواع نوشابه های گازدار و چیپس نمونه هایی از کربوهیدرات های تصفیه شده می باشند.

نقش امگا 3 و 6 در ظاهر و پوست ما چیست؟

اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 از اسیدهای چرب ضروری (EFAs) هستند. EFA ها باید در رژیم غذایی ما باشند چراکه بدن آنها را به طور طبیعی تولید نمی کند. مصرف EFA ها باعث کاهش استرس و فشار پوست شده؛ همچنین روند پیری پوست را کند می کند. اگرچه ضدالتهاب هستند ، اما EFA به سلولهای پوست در تنظیم مایعات و عبور مواد مغذی نیز کمک می کند. دقت داشته باشید که بهتر است نسبت مصرفی اسیدهای چرب امگا 3 و 6 در مواد غذایی شما 1 به 1 باشد.

منابع اسیدهای چرب امگا 3 شامل گردو ، بذر کتان و ماهی های روغنی مانند ماهی آزاد ، ماهی تن ، ماهی خال مخالی ، شاه ماهی و ماهی می، می باشند. در سس های سالادی که بر پایه روغن باشند مانند روغن گلرنگ، ذرت، آفتابگردا، سویا، کنجد و گردو میتوانید غنی ترین منبع امگا 6 را بیابید.

روزانه چند لیوان آب بنوشیم؟

باز نشر این مقاله با ذکر منبع بلا مانع است.

منبع

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هرلیچ می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط

شناسه ورودی یا کلمه عبوری صحیح نمی باشد.