ورود
  • شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

     

پف و سیاهی دور چشم دو مشکل شایع

پف و سیاهی دور چشم دو مشکل شایع و متفاوت هستند که هر دو را میتوان درمان کرد!

1400/01/24

fjrigjwwe9r1tblnews:Text_News
fjrigjwwe9r2tblnews:Text_News
fjrigjwwe9r3tblnews:Text_News

پف و سیاهی دور چشم دو مشکل شایع و متفاوت هستند که هر دو را میتوان درمان کرد!

میدانید چه چیزی عالی خواهد بود؟ اینکه ما با مشکل پف و سیاهی دور چشم روبرو نباشیم. سیاهی و پف دور چشم از بین برنده واقعی زیبایی ما هستند. حتی زمانی که شما کاملا مراقب پوست خود هستید و به اندازه کافی میخوابید، ناگهان سر و کله این دو دشمن زیبایی صورت پیدا می شود.

در این مقاله، اما هابسون، مدیر آموزش موسسه بین المللی پوست، در مورد تفاوت بین سیاهی و پف زیر چشم و بهترین راه های درمانی این دو ما را راهنمایی میکند.

آیا سیاهی و کیسه های (پف) زیر چشم، یکی هستند؟

اما هابسون معتقد است که: "خیر؛ این دو کاملا متفاوت هستند." پف زیر چشم به دلایل بسیار زیادی میتواند ایجاد شود، از جمله: کمبود خواب، حساسیت های پوستی، وجود مایعات بیش از حد پوستی، استرس، استفاده نادرست محصولات در اطراف چشم و رژیم غذایی نا مناسب مانند مصرف الکل. همچنین در طب سنتی چینی یکی از دلایل ایجاد پف زیر چشم کارکرد نادرست کلیه هاست.

وقتی صحبت از حلقه های سیاهی دور چشم میکنیم، زمانی است که پوست اطراف چشم تغییر رنگ داده است. این تغییر رنگ می تواند یک رنگ آبی تیره / خاکستری یا قهوه ای تیره باشد. در برخی از افراد این تیرگی به دلیل ژنتیک آنهاست که درمان تیرگی اطراف چشمشان را سخت و یا حتی غر ممکن میسازد. اما برای سایر افراد می تواند نشان دهنده یکی از بیماری ها، خستگی و یا استرس باشد.

نکات مهم برای جلوگیری از پف و کیسه های زیر چشم

مطمئن باشید که هرشب به مدت کافی (8 ساعت) میخوابید.

در صورت امکان از استرس دوری کنید.

توصیه می شود تا جای ممکن از محرک ها دور باشید. به عنوان مثال کافئین، الکل و شکلات مصرف نکنید و اطمینان حاصل کنید کع به اندازه کافی آب می نوشید.

همچنین سعی کنید از کرم های مراقبتی دور چشم بیش از حد سنگین هستند استفاده نمی کنید چرا که این محصولات خود میتوانند سبب ایجاد ثف زیر چشم شوند.

چگونه میتوان پف زیر چشم را از بین برد؟

دکتر هابسون برای مقابله با کیسه های زیر چشم و تسکین علائم پف ، چندین گزینه درمانی دارد.

شماره 1 / ماسک های خنک کننده چشم

برای بهبود سریع، از پدهای خنک کننده چشم (که داخل یخچال نکهداری میکنید) استفاده کنید که برای تسکین التهاب، آبرسانی و تنظیم چربی پوست طراحی شده اند.

شماره 2 / استفاده از ژل ضد التهاب چشم

با استفاده از انگشت اشاره خود یک ژل تسکین دهنده را به آرامی اطراف چشم بمالید تا بتواند به تخلیه مایع اضافی بافت کمک کند. این یک روش تخلیه لنفاوی دستی بسیار موثر است. ترجیحا از ژل خنک شده در یخچال استفاده کنید.

شماره 3 / استفاده از درمان های طبیعی

اگر دنبال درمان های طبیعی و خانگی هستید، دکتر هابسون طرفدار همه ی چیزهایی است که بتوانند عمل خنک کنندگی را بر عهده بگیرند. و بین همه گزینه های موجود، پیشنهاد هابسون به شما استفاده از تکه های خنک شده خیار است. از تکه خیار به مدت 5 تا 8 دقیقه استفاده کنید، جرا که خیار اثر خنک کننده و ضدالتهابی دارد. سپس برای بهبود بیشتر از قطره استریل چشمی استفاده کنید.

چگونه میتوان حلقه های سیاه را درمان کرد؟

حلقه های سسیاه اطراف چشم بسیار سرسخت هستند و درمان آنها معمولا مشکل است. اگرچه ممکن است شما نتوانید بطوز دائمی از آنها رهایی پیدا کنید به خصوص اگر ارثی باشند، اما میتوانید از شدت آنها بکاهید. توصیخ هابسون در این مورد این است که در زمان خرید کرم دور چشم و کانسیلر به دنبال مواد روشن کننده در آنها باشید.

شماره 1 / روی آن را با کرم دور چشم آغشته کنید

سعی کنید از کرم دور چشم و کانسیلرهایی استفاده کنید که حاوی روشن کننده و پخش کننده نور باشند. فقط مطمئن شوید که خیلی مات نباشند زیرا میتوانند نتیجه عکس داشته و خطوط ریز اطراف چشم را بیشتر منعکس کنند.

شماره 2 / استفاده از مواد روشن کننده

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که محصولات مراقبت از پوست کلاسیک را به محصولات رنگی ترجیح می دهید؟ یک ماده عالی برای کمک به روشن شدن پوست شما ویتامین C است. امروزه شما میتوانید به راحتی محصولاتی را در فروشگاه ها پیدا کنید که ویتامین سی را با گیاهان روشن کننده پوست ترکیب و به شما ارائه می کنند. یک کرم دور جشم حاوی ویتامین یکی از محصولاتی است که بهتر است به کیف لوازم آرایشی خود اضافه کنید.

منبع:
https://www.beautycrew.com.au/how-to-get-rid-of-bags-under-eyes-dark-circles

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه هرلیچ می باشد.
طراحی و توسعه شرکت بهبود سامانه فرا ارتباط

شناسه ورودی یا کلمه عبوری صحیح نمی باشد.